Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

«Малин – 2010» Нотатки по завершенню

03
Feb 2011
  • PDF
03 Feb 2011

Нас часто питають: „Заради чого ви долаєте сотні кілометрів? Чого ви шукаєте і чи знаходите”. А ми просто посміхаємось у відповідь. Нас не зрозуміють хіба лиш ті, хто жодного разу тут не був.

Наметове містечко ХІІІ християнського молодіжного з’їзду ЦХВЄ розкинулось на території табору „Юність” поблизу міста Малин, що на Житомирщині. Щорічні жителі табору називають це місце просто „Малин”, і для кожного з них - це не просто слово, а ціла стрічка спогадів, знайомств, переломних моментів у житті та особливого часу спільності  з Богом.


Табірне життя

Із гучного «Підйом!» чергових по табору розпочинається новий день. Малин прокидається і молитва та пісні до Бога линуть із усіх куточків табору. Маленька Україна, що хоч на тиждень стала країною самих лиш християн, приймає своїми затишними просторами близько чотирьох тисяч молодих українців, а також гостей із Білорусії, Литви, Росії, США,  Німеччини та інших країн.

Бажаєте у Вінницю? Вам на Північ. У Київ? Вам на Південь. Чернівецька і Тернопільська області, як завжди, на Заході. Знаходимо потрібне місце на карті, яку цьогоріч малинчани намалювали щоб орієнтуватися у своєму табірному домі, і… йдемо у гості - знайомитись.

Ранкові та вечірні служіння, обідні секції та час талантів ? усе заплановане організаторами фестивалю на збудування підростаючого покоління, а можливість купатись у озері, дихати свіжим повітрям соснового лісу, сидіти із друзями біля розпаленого багаття дозволяє й фізично відпочити від щоденних турбот.

Спраглі до навчання

«Бо я не соромлюсь Євангелії», ? під таким девізом проходив цьогорічний з’їзд. Нести звістку про Христа, не мовчати про кардинально інший стиль свого життя  навчали християнську молодь.

«Ви покликані вийти в народ, бо у вас потужний шанс розповісти суспільству, що таке християнство, ? сказав на одному із служінь гість із Німеччини Йоганес Раймер, відомий у західному світі вчений. ? Працюйте у певному напрямку, майте свою спеціалізацію і ви зможете побудувати суспільство на основі християнських принципів, – порадив він. ? Чому би не вивчати економіку із Біблією в руках і не застосовувати ці закони у своїй роботі? Це стосується й інших наук і сфер. Втекти від суспільства – ось що залишається церкві, яка немає спеціалістів і не резонує з оточуючим середовищем. Україна потребує вас як ніколи!».

На з’їзді спілкувався з молоддю і триразовий чемпіон світу з кунг-фу, автор книги «Приборкання тигра» Тоні Ентоні, який спеціально прилетів із Англії, щоб поділитись з присутніми своєю історією життя та навернення із буддизму до християнства.

Серед гостей були Ліка Роман, «Міс Україна – 2007»  та Аліна Горобець, відома спортсменка, найкраща футзалістка світу 2009 року.

Переможниця конкурсу «Міс Україна» поділилась зі слухачками свого семінару, що сьогодні їй найбільше хочеться докричатися до сердець молоді, щоб вони берегли себе у чистоті та слухались Божого голосу. Ліка Роман закликала молодих дівчат молитися до Бога, який допомагає побачити нові можливості і використовувати їх у своєму житті. «Не погоджуйтесь бути сірою масою у суспільстві – не такою повинна бути мета вашого життя! З Богом жити надзвичайно цікаво. Шукайте Його волі у своєму житті, і Він поведе вас таким стежками, про які ви навіть не здогадуєтесь», – запевнила вона.

Наш Бог – Бог порядку

На території табору панували чистота та порядок. Молодь слухала керівників на місцях, керівники слухали членів Оргкомітету, а всі разом – Бога.

«Коли ми їхали сюди, то не розраховували на себе, а покладали надію на Бога, - говорить координатор команди охорони донеччанин Сергій Степанченко, -  Ми розуміємо, що все  в руках Божих і віримо, що атмосферою з’їзду  керує Господь. Ми молимося і просимо у Нього допомоги. Безперечно, все, що в наших силах, ми робимо, викладаємося на сто  відсотків, працюємо двадцять чотири години на добу».

А поряд ? діти

Діти молодих сімей, а також діти священнослужителів та адміністрації, які майже цілодобово задіяні у роботі з’їзду мали змогу проводити час у дитячому таборі, що проходив у межах з’їзду.

«Дізнавшись про можливість доручити своїх дітей опікунам табору, ми вирішили приїхати на з’їзд усією сім’єю, ? говорить мама трьох дітей. ? Я можу слухати слово Боже на служінні, а дітям цікаво тут. Вони слухають біблійні уроки та граються. На з’їзді ми вперше, а тому із захопленням спостерігаємо за усім, що відбувається довкола. Це прекрасний спосіб відпочити фізично і збагатитися духовно».

Керівник і натхненник дитячого табору – координатор благовісницьких проектів відділу дитячого служіння ЦХВЄУ Людмила Миколаївна Харкалюк (діти кличуть її просто Люда), а команда із п’ятнадцяти вихователів приїхала із Київського біблійного інституту.

Працювали цьогоріч із дітьми за програмою під назвою «Отче наш». А окрім біблійних навчань дітки співали у хорі, займались рукоділлям та брали участь у спортивних іграх.

Малинозалежні

«Чи можете ви жити без алкоголю?», ? запитав у молоді ще першого дня з’їзду завідувач молодіжним служіння ЦХВЄУ  пастор Богдан Левицький. «Та-а-ак!», – голосно та впевнено відповіли молоді хлопці та дівчата. «Чи можете ви жити без сигарет та наркотиків?» І знову чотиритисячне «Так!» відлунням розійшлось понад лісом. І, знаєте, гордість за таку молодь переповняє серце, бо ж ми «інакші», бо ж ми вільні у Господі, бо нам радісно і без всього того, що губить наше здоров’я, світлий розум та здібності.

Богдан Петрович жартома назвав усіх присутніх «малинозалежними», і він таки правий, бо ми з нетерпінням чекали з’їзду, щоб на цій прекрасній землі  пізнавати Бога разом із своїми однодумцями.

Урочисте закриття завершується, прощальні ноти дарує всім зведений хор, догоряють вогники, пустіє табір, нові друзі обмінюються адресами. Час біжить так швидко!

Та ми повеземо «Малин» додому. Допоміг би нам Бог зберігати усе почуте в серці та не дати тернам заглушити добрі зерна. І нехай пізнають нас по плодах!

Ілона Козар

Детальніше про кожен день з’їзду, а також фото та відео на сайті malinfest.org.ua


Останнє оновлення на Середа, 11 липня 2012, 11:03

You are here Новини Новини фестивалю «Малин – 2010» Нотатки по завершенню