Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

Богдан Левицький: «Люди духовно зрілі зобов’язані формувати суспільну думку, адже написано, що духовний судить про все»

31
Jan 2014
  • PDF
31 Jan 2014

alt

    Керівник Відділу молоді Церкви християн віри євангельської України, пастор церкви у місті Волочиську Хмельницької області, про місце християн у нинішньому протесті, формування лідерів серед молодого покоління християн та місію, яку Україна може виконати в Європі.


     Богдане Петровичу, як ви ставитеся до подій, котрі відбуваються зараз на Майдані та загалом в Україні?

   Як громадянин України, священнослужитель та молодіжний лідер я не можу стояти осторонь того, що відбувається з моїм народом. Я вірю, що Бог дає людям владні повноваження, але коли влада йде проти людей, Бог піднімає народ, щоб цю її змінити, бо носієм влади, як відомо є народ. Влада живе за податки з народу, тому він має право спитати з неї, коли незгодний з її діями.

   Я з першого дня спостерігаю за подіями, які відбуваються на Майдані. Але не забуваю про мій головний обов’язок як пастора – заохотити людей молитися, адже перше як відбудеться дія в світі фізичному – має відбутися дія в світі духовному. Я не можу вказати молодим людям, виходячи за межі Божого Слова, що вони повинні робити. Серед молоді є різні погляди щодо подій, котрі відбуваються у суспільстві. Але я знаю, що молитва може об’єднати нас навколо Бога і Його Слова, а тоді Бог покаже нам вихід з ситуації.

    Я закликаю кожного діяти за покликом серця. Якщо маєш переконання від Бога у твоєму серці, що ти чиниш правильно – чини так. Тільки роби все зважено і обдумано, бо є устав і час для всякої речі під небом. 

     На Майдані зараз не так багато християнської молоді. На вашу думку, чому так є?

     Як ви це визначили? Я був на Майдані, мені здалося, що там більшість молоді – християни. А може читаєте різних провокаторів, чи як тепер кажуть, тролів, які намагаються вбити клин між християнами, переконуючи що вони, чи їх церква більше від інших щось робить? Здається це походить з зовсім іншого джерела ніж того, звідки живиться вся Церква. З іншої сторони, в церквах є потреба проповідувати про любов до свого народу та батьківщини.

     Нам варто пам’ятати, що ми живемо в країні, в якій ми народилися і яку нам дарував Господь. За Радянського Союзу я відмовився в армії присягати на вірність безбожній, переслідуючій віруючих, батьківщині. Комуністичний режим вбив патріотизм багатьох, бо переслідував віруючих людей. Сьогодні, якби потрібно було б віддати життя за свій народ, я був би готовий це зробити. 

     У Євангелії написано, що немає більшої любові, ніж душу покласти за друзів своїх. В цьому виявляється світло для цього світ, а не для самих себе. Ми повинні йти у маси, і саме там бути сіллю та світлом. Бо якщо ми не присолимо – все змарнується, не освітимо - буде темрява. Я закликаю чинити за покликом серця. Можна роботи багато важливих речей: годувати людей, підтримувати їх морально та духовно, слідкувати за чистотою на Майдані.

     Майдан показав, що в Україні є криза лідерів. Є сподівання, що лідери мають появитися серед нового покоління. На вашу думку, де мають формуватися ці лідери, навколо чого гуртуватися? 

     На мою думку, найкращий лідер має бути християнином і мати страх Божий. Зараз є чимало лідерських курсів і програм. Але ті лідери, які навчені, це часто не ті, які потрібні. Справжніх лідерів підіймає Бог. Давид пас вівці, а Всевишній формував його, як лідера. Прийшов час і Бог поставив його над Ізраїльським народом. Йосипа Господь провів важким шляхом, а потім поставив на трон. Я молюся, щоб Бог підняв людину, яку Він без сумніву, вже готує, яка мала б правильне бачення майбутнього України. 

     Якими рисами має бути наділений лідер?

     В дитинстві хлопці захоплювалися фільмом про Чапаєва і про Петьку. Там був епізод, де Чапаєв вчив Петьку воювати. Розрізав картоплю, ставив свою шапку і розказував: тут вороги, а тут ми. І запитував: «Де повинен бути командир?» І це запитання ще до сьогодні звучить у моїх вухах. Для лідера важливо бути в правильному місці. Також, він не може бути розгубленим. 

     Той, хто прагне рости лідером, повинен жити політичним життям суспільства, набувати досвід, не боятися формувати у собі лідерські навики і брати на себе відповідальність. Це непросто. Це недоспані ночі і переживання. Але, коли Бог побачить такі старання, Він благословить. Серед старших людей, які жили при комуністичній владі, я не бачу лідерів для майбутнього. На них все-одно залишається відбиток страху.

     Я постійно ставлю собі запитання – чи я на правильному місці? Найпершу відповідь на це запитання треба шукати у молитві. Божі ведення і благословення смутку не приносять, тому найкраще місце – в центрі Божої волі.

     Я би хотів, щоб виявилися лідери, які б не боялися вийти і зі сцени сказати людям, давайте будемо чинити так, бо так мені сказав Бог. Як апостол Павло на кораблі. Великий шторм, а він спокійно встав і сказав: не хвилюйтеся, бо ніхто не загине. Тому що йому про це сказав ангел Божий. 

     Першими на Майдан вийшли молоді люди, бо саме вони найбільше прагнуть змін. Незалежно від того, як закінчиться Майдан, зміни не прийдуть швидко і легко. Як молодим людям вберегтися від розчарувань? 

     Важливо запастися терпінням і не бути короткозорими. Західним європейським країнам, також не було легко. Якщо ми хочемо кращих змін – потрібно працювати. Найперше над собою. Вільна Україна – це, насамперед, відповідальність. І насамкінець, щоб не розчаровуватися не треба зачаровуватися. 

     Протестантська молодь у церковному житті зазвичай є активною, а в громадському – ні. Можливо, це пов’язане з тим, що молодіжні лідери, церковні служителі не готові чітко висловлювати свою позицію щодо подій в державі та вести за собою молодь? 

     Щоб сьогодні вести за собою людей, потрібно знати куди вести. Всьому українському народові потрібно звертатися до Бога в молитві, то Він дасть вихід. Я молодь запрошую на барикади духовної війни, тому що є війна на землі, а є – у духовному світі. Коли не буде перемоги у духовній сфері, не буде перемоги на землі. 

     Щодо позицій: я свою позицію заявив, коли почав служити Богові. Церква повинна бути з народом, тому що вона побудована для народу. Іншого варіанту немає. 

     Тепер про пасивних і активних: кожен із нас робить свою справу згідно його покликання і розуміння. Хтось обов’язково про це всім намагається розказати, хоч мова може йти про дрібницю. А інший просто ще не вражений вірусом марнославства, яке розцінюється абсолютно помилково як активність. Для кращого розуміння завжди шукаймо плоди активності, щоб не втрапити до категорії тих «які нічого не роблять, а суєтяться» (2-е Сол.3:11). 

     Окрім молитви, яку громадську позицію має зайняти християнська молодь на регіональному та державному рівнях в сучасних умовах?

     Люди духовно зрілі зобов’язані формувати суспільну думку, адже написано, що «духовний… судить (оцінює) про все» (1-е Кор2 2:15). Мовчання для них – це злочин. Звідси, дуже важливим є духовний ріст молодої людини, також її освіта та розуміння суспільно-політичного життя. Бо пише в Слові Божому: «Якщо ви замовчите, то каміння буде кричати». Зараз є багато молодих євангельських християн, які мають вищу освіту і є професіоналами своєї справи. Ми закликаємо їх бути найкращими! Цим Ім’я Христа буде відомим і славним ще більше. Християнам доступна освіта і можливості, щоб формувати думку суспільства, щоб на біблійних цінностях будувати суспільство.

     Ви маєте стосунки з колегами в Європі. Що українське християнство може дати Європі?

     Нещодавно зі знайомими ми пригадували радянські часи, коли європейські християни молилася, щоб Бог дав нам свободу віросповідання, щоб ми могли вільно молитися. Тоді вони друкували Біблії та духовну літературу і таємно перевозили їх через кордон, щоб ми духовно могли укріплюватися. Тепер наша черга. Духовні ресурси України, як стверджують самі європейці, можуть оживити християнство Європи. Адже Європа християнську духовність втрачає. Тепер Бог хоче, щоб наш народ послужив Європі. Багато наших молодих людей вже там, на чужині. Це є наше місіонерське поле. Наші християнські освітні заклади готують місіонерів для країн Європи, надаючи їм не тільки біблійне вчення, але й мови, культурологію та інші важливі дисципліни. Македонський клич звучить з Європи до всіх небайдужих: «Прийдіть і допоможіть нам!»

     Січень 2014 р.

    Спілкувалася Тетяна Руденька


Останнє оновлення на Четвер, 10 липня 2014, 15:09

You are here Новини Новини України Богдан Левицький: «Люди духовно зрілі зобов’язані формувати суспільну думку, адже написано, що духовний судить про все»