Font Size

Profile

Layout

Direction

Menu Style

Cpanel

10 березня відбулась чергова зустріч главєвангельських Церков України.

21
Mar 2011
  • PDF
21 Mar 2011

10 березня відбулась чергова зустріч главєвангельських Церков України.

Засідання проходило у молитовному домі "Філадельфія" (вул. Голосіївська, 57) під головуванням Старшого єпископа Української Християнської Євангельської Церкви Леоніда Падуна, повідомляє Інститут релігійної свободи. До участі в засіданні також були запрошені представники Верховної Ради України, Держкомнацрелігій та Інституту релігійної свободи.

Учасники зустрічі обговорили питання державно-церковних відносин. Представник Державного комітету у справах національностей і релігій ознайомив присутніх з інформацією про законодавчі ініціативи у цій сфері, а також про стан ліквідації Комітету та реорганізації Міністерства культури.

Глави євангельських Церков висловили думки з приводу ратифікації Верховною Радою України Європейської конвенції про усиновлення дітей (переглянутої). Вони зауважили, що деякі положення цієї Конвенції суперечать законодавству України, а тому не повинні застосовуватись із метою захисту сімейних цінностей та традиційних моральних засад українців.

Народний депутат Володимир Марущенко (партія ХДС) пояснив, що ратифікована Конвенція не дає права одностатевим парам усинолювати дітей, оскільки в Україні на законодавчому рівні не існує інституту зареєстрованих партнерств, тим більше – одностатевих. За його словами, саме через це при ратифікації Конвенції парламентарі вирішили не вносити застережень щодо цього. Він заявив, що представники ХДС та багато інших депутатів у Верховній Раді України пильнують за тим, щоб чинні норми Сімейного кодексу України і надалі захищали інститут сім'ї в його традиційному розумінні.

Учасники засідання звернули увагу на негативну тенденцію лобістської діяльності щодо розширення прав сексуальних меншин, яка останнім часом спостерігається в Україні. Зокрема, присутні згадали нещодавній приклад усиновлення українського хлопчика одностатевою парою з Бельгії, не зважаючи на те, що законодавством України не передбачена подібна практика.

Серед інших питань порядку денного учасники зустрічі запланували спільні заходи із відзначення 450-річчя Пересопницького Євангелія із залученням до них широкого кола християнських Церков. Оргкомітет, який створили глави Євангельських Церков, отримав завдання розробити план спільних святкових, просвітницьких і благодійних заходів, присвячених святкуванню цієї річниці.

Нагадаємо, що ця річниця святкується в Україні на державному рівні, а 2011 рік парламент оголосив Роком Української Першокниги.

На завершення зустрічі глави Євангельських Церков ухвалили рішення про створення оновленої версії веб-сайту Ради Євангельських Протестантських Церков України, який буде інформувати суспільство про роботу самої Ради та про благодійну та суспільно-корисну діяльність євангельських Церков в Україні.

В засіданні  Ради Євангельських Протестантських Церков України взяли участь: Леонід Падун – Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви; В’ячеслав Нестерук – глава Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів; Михайло Паночко – Старший єпископ Церкви християн віри євангельської; Сергій Дацко – голова правління Асоціації місіонерських Церков євангельських християн України; Анатолій Гаврилюк – президент Об'єднання незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія); Дмитро Булах – заступник глави Союзу вільних Церков християн євангельської віри України; Леонід Волощук – секретар Української Уніонної Конференції Церкви адвентистів сьомого дня; Ігор Рудзік – секретар Української Лютеранської Церкви.

 

 

 

You are here Новини Новини України 10 березня відбулась чергова зустріч главєвангельських Церков України.